Základní informace

Bazén Louka naleznete v těsné blízkosti plovárny Louka poblíž Louckého kláštera v jižní části města Znojma. Vstup do areálu je situován z ulice Melkusova popřípadě ulice Za plovárnou, kde je možné zaparkovat automobil na rozšířeném parkovišti. V případě obsazenosti je k dispozici velké parkoviště u vstupu do venkovního bazénu. Lze využít také IDS a to linkou č. 802, 804 a 805.

V areálu najdete výhradně nerezové bazény a nejmodernější technologii pro údržbu a kontrolu bazénové vody. Využít můžete 25m dlouhý plavecký bazén o osmi drahách, dále pak menší výcvikový bazén s vodními atrakcemi a nechybí ani bazének pro ty nejmenší.

Dále je k dispozici wellness, které obsahuje finské i parní saunu, po kterých se můžete zchladit v přilehlém ochlazovacím bazénku. Součástí je i kneippův chodník a výrobník ledové tříště pro okamžité zchlazení. V neposlední řadě je zde i prostorná vířivka s výhledem do venkovního areálu.  

Stavba Bazénu Louka za více jak čtvrt miliardy korun byla zahájena 15. července 2021. Na jeho financování byla použita kombinace vlastních  zdrojů města, bankovního úvěru a dotací. Celkové náklady se vyšplhaly na bezmála 293 milionů korun bez DPH.

Bazénová hala

Plavecký bazén

  • 25m dlouhý
  • 8 drah

Výcvikový bazén s vodními atrakcemi

Dětské brouzdaliště se skluzavkou

Parní sauna

Wellness

Ve wellness zóně je návštěvníkům k dispozici finská i parní sauna, po kterých je možné se zchladit v přilehlém ochlazovacím bazénku.

Součástí wellness je i Kneippův chodník a výrobník ledové tříště pro okamžité zchlazení nebo soustava ochlazovacích a masážních sprch.

V neposlední řadě je zde i prostorná vířivka s výhledem do venkovního areálu.  

Sauna bylinná (teplota 70°C, kapacita 7 osob)

Finská sauna (teplota 90 °C, kapacita 9 osob)

Ceremoniální sauna (teplota 90 °C, kapacita 30 osob)

Parní lázeň (teplota 45°C, vlhkost 100%, kapacita 6 osob)

Kneippův chodník (teplota studené vody 12°C, teplé vody 42°C)


Orientační mapka objektu

1. podlaží (vstupní hala, šatny, bazénová hala)

Stáhnout soubor: 1.NP.pdf

2. podlaží (wellness zóna)

Stáhnout soubor: 2.NP.pdf

Fotogalerie