Fotbalové hřiště kpt. Otm. Chlupa

Provozní doba 7:00 - 22:00
Počasí 17°C

Na stadionu zvaném také "Ďolíček", ale především s notoricky známým názvem ČAFKA, hrají v současnosti mládežnické týmy 1.SC Znojmo FK. V dobách minulých zde však své zápasy hrával A-tým a nástupce RH Znojmo, a to až do roku 2002. Hrací plocha byla původně škvárová. Stadion byl známý svou skvělou atmosférou a výjimkou nebyly dvoutisícové návštěvy. Hlavní budova prošla v minulosti jednou výraznější přeměnou. V nedávných letech pak prošly rekonstrukcí kabiny a zázemí. V roce 2014 pak byla dokončena rekonstrukce oplocení, trávníku a zavlažování.


Webová kamera

Fotogalerie

Historie

Historie klubu je úzce spojena s dvěma kluby RH Znojmo a FC Znojmo. RH Znojmo bylo založena v roce 1953. Názvem si připisovala i návaznost na předválečnou znojemskou Rudou hvězdu, avšak za podstatně odlišných podmínek. Z počátku nebyl klub soutěžně zapojen a měřil síly jen přátelskými utkáními. Od sloučení se znojemskou Jiskrou si dal za cíl, podílet se na zvýšení sportovně-soutěžní úrovně v našem městě.

Rudá hvězda od samého začátku dokázala vždy z talentovaných nováčků sestavit poměrně silný kolektiv. Chybělo jí jediné - vlastní hřiště. Nejvlídnější útočiště nacházela ve sportovním stánku Jiskry (býv. ČAFK). To dalo podnět k jednání činovníků obou klubů o sloučení. Bylo konstatováno, že "svatba" přinese kromě potřebného materiálního zabezpečení i veřejností žádaný sportovně-soutěžní vzestup.

V roce 1957 došlo ke sloučení s Jiskrou a nový oddíl je registrován pod názvem Rudá hvězda. Rázem tak vznikl ve Znojmě fotbalový gigant se třemi mužstvy dospělých a pěti mládežnickými. První mužstvo pokračovalo v rozehrané tříkolové soutěži I.B třídy ročníku 1957/58 a hned dosáhlo prvenství s pětibodovým náskokem před Poštornou a navrátilo tak městu I.A třídu.

Pod vedením trenéra Budíka se o to zasloužilo mužstvo ve složení: Grillowitzer, Matějíček, Virgler, Lecián, Máša, Petrla a Šareš z bývalé Jiskry a dále z příslušníků PS: Brachtl, Hájek, Beran, Zalužanský a Dolenský. S 22 brankami byl nejlepším střelcem Zalužanský, který později s Beranem hrávali několik sezón v pražské Slavii.


Návštěvní řád

Stáhnout soubor: Návštěvní řád