Koupaliště Mramotice bude mít novou skluzavku

Díky participativnímu rozpočtování, projektu Tvoříme Znojmo, bude mít koupaliště v Mramoticích novou skluzavku pro děti. A nejen to. Aby se přání navrhovatelky mohlo uskutečnit, rozhodlo se město Znojmo podniknout i další kroky, a to nad rámec samotného návrhu.

Umístit skluzavku do bazénu totiž není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Dokazuje to fakt, že projekt "Umístění vícegenerační skluzavky na koupaliště v Mramoticích", který uspěl v pilotním ročníku Tvoříme Znojmo v roce 2018, spěje ke své realizaci až v roce 2021. Kde tedy nastal problém?

Návrh umisťuje širokou skluzavku dlouhou 7, 8 metru do středně velkého bazénu. V roce 2019 se do výběrového řízení nepřihlásila žádná dodavatelská firma. Se stejným výsledkem se opakovalo druhé výběrové řízení. Firmy o tak malou zakázku neprojevily zájem, a proto se začalo pracovat na přípravě projektu – na vypracování potřebné dokumentace.

„Stáli jsme před rozhodnutím, zda projekt uskutečnit či nikoli. V tuto chvíli nám bylo jasné, že budou potřebné další investice, například na vypracování projektové dokumentace, a s tím projekt navrhovatelky s rozpočtem půl milionu nepočítal. Nakonec jsme se rozhodli, že areál je natolik oblíbený, že si další modernizace zaslouží. Část oprav tak bude hrazena z rozpočtu na rok 2021, tedy nad rámec Tvoříme Znojmo,“ vysvětluje starosta Jakub Malačka.

V roce 2020 došlo ke zpracování projektové dokumentace. Nyní, po třetím výběrovém řízení, je již vybraná realizační firma – KOVO BATH, s.r.o. Náklady na realizaci činí celkem 1, 6 milionu korun. „Může se zdát, že se jedná o vysokou částku za skluzavku, ale firma kromě umístění samotné skluzavky, musí provést řadu dalších kroků,“ dodává starosta.