Lezecká stěna slavnostně otevírá

Venkovní lezecká stěna v Leskách je dokončena. Slavnostně se otevře veřejnosti v sobotu 8. října od 11:00 do 15:00 hodin. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet jednotlivé lezecké trasy pod odborným dohledem Horolezeckého klubu Znojmo. Vstup i zapůjčení lezeckého vybavení bude v tento den zdarma.

Lezecká stěna je umístěna v areálu tenisových kurtů v Leskách. Konkrétně v místě minimálně využívaného kurtu s asfaltobetonovým povrchem. „Navíc jsme se snažili polovinu kurtu zachovat pro možnost doplňkového využití tréninkové zdi,“ vysvětluje starosta města Znojma Jakub Malačka.

Návrh na vybudování venkovní lezecké stěny zvítězil v druhém ročníku participativního rozpočtu pro rok 2020. „I přes počáteční obtíže, při řešení realizace projektu, jsme se rozhodli projekt realizovat nad rámec participativního rozpočtu, a to s ohledem k vysokému zájmu o tento moderní sport. Mám velkou radost, že se vše podařilo a nové sportoviště můžeme nyní otevřít,“ vysvětluje rozhodnutí starosta města Znojma Jakub Malačka.

Práce v Leskách byly zahájeny v  květnu letošního roku, ale již v dubnu byla zahájena výroba ocelové konstrukce. Lezecká stěna je vysoká až 13 metrů a nabízí 25 různých lezeckých tras. Součástí realizace jsou i vhodné dopadové plochy. Město do vybudování zcela nového sportoviště investovalo 4,8 milionů korun (bez DPH).