Věda a technika jede ...i do sportovní haly Dvořákova

V pondělí 1. listopadu startuje ve Znojmě akce Věda a technika jede! Těšit se můžete mimo jiné na interaktivní model exponátu, který je prezentován na světové výstavě EXPO v Dubaji.

Od 6. 11. pak přijede nadupaný program: FabLab, Hvězdárna, Polybus, VIDA! Vyzkoušet si budete moci 3D tisk, elektronový mikroskop, pájky a mnoho dalších přístrojů. Navíc také přijede mobilní planetárium.

Část expozic bude umístěna i ve Sportovní hale Dvořákova, která bude z těchto důvodu o víkendu 6. a 7.11. veřejnosti pro sportování uzavřena.

Umístění jednotlivých expozic po městě Znojmě si zobrazíte na této mapě.

Ve sportovní hale Dvořákova bude umístěno nafukovací planetárium, ve kterém se každých 30 minut bude pouštět pořad Rosseta:
Vesmír je obrovský a ukrývá nekonečné množství tajemství. Jedno z nich poodkryla důmyslná sonda Rosetta, která jako první lidský výrobek přistála na jádru komety. Právě výjimečnému projektu je věnováno toto výjimečné představení. Model kometárního jádra, který uvidíte, je totiž natolik detailní, že překonává i ty nejlepší hollywoodské trikaře.
České znění namluvil Petr Štěpán a Karel Mišurec.

Pořad je určen pro jakoukoli věkovou kategorii, i pro velmi malé děti. Kapacita je pouze 25 míst a převážně se sedí/leží na zemi. Délka je 24 minut a začínat by se mělo každou půlhodinu od 10.00 do 17.30. V neděli, s ohledem na balení celé expozice, bude poslední projekce začínat v 17.00 hod.