Bazén Louka se OTEVÍRÁ 30.8.2023

A je to tady! Po letech příprav, projektování, zajišťování financování a dvou letech výstavby se nový plavecký stánek otevírá. První zájemci si v Bazénu Louka, jak je nové sportoviště oficiálně pojmenováno, budou moci zaplavat již ve středu 30. srpna 2023. Ještě předtím si ale můžete celý objekt prohlédnout v Den otevřených dveří 29. srpna 2023 od 15:00 do 18:00 hodin.

Stavba Bazénu Louka za více jak čtvrt miliardy korun byla zahájena 15. července 2021. Na jeho financování byla použita kombinace vlastních  zdrojů města, bankovního úvěru a dotací. Celkové náklady se vyšplhaly na bezmála 293 milionů korun bez DPH.

Bazén Louka je ideální místo k tréninkům i odpočinku. Nabízí  výukový bazén pro školní plavání i pro rodiny s dětmi. Moderní budova stojí v areálu Městské plovárny Louka na ulici Melkusova v těsném sousedství venkovního koupaliště. V bazénové hale s galeriemi je k dispozici plavecký, dětský a relaxační bazén. Ten bude zároveň sloužit i jako bazén výcvikový. Ve druhém patře najdou návštěvníci moderní wellness svět, který nabídne různé druhy saun, ochlazovací bazén a ledový vodopád, Kneippův chodník nebo vířivku. K relaxaci bude návštěvníkům sloužit odpočinková místnost a venkovní terasa.

Nový krytý bazén svým návštěvníkům přinese kromě komfortu a celé škály služeb i novinky, na které zatím ve  Znojmě ve starých lázních ani na Městské plovárně nebyli zvyklí. Tou největší budou čipové náramky sloužící k průchodům přes turnikety, jako klíče od šatních skříněk nebo jako peněženka za nápoje ve wellness. Systém, který funguje v řadě podobných zařízení v jiných městech, je jednoduchý a pro své uživatele velice pohodlný. „Každý návštěvník si na recepci bazénu nejprve zakoupí vstupenku. Zvolí si přitom, zda bude využívat pouze bazénovou halu nebo zda chce jít relaxovat do wellness části. Vstupenka do wellness mu přitom umožní využít i plavecké bazény. Poté obdrží náramek, pomocí kterého bude moci projít přes turnikety do šaten. Tam si vybere kteroukoli volnou šatní skříňku a k jejímu uzamčení  použije opět náramek,“ vysvětluje Marek Vodák, ředitel příspěvkové organizace Správy nemovitostí města Znojma, která má provoz bazénu na starosti.

Základní vstupné do bazénové haly umožňuje koupání po dobu 60
minut. Společná vstupenka do wellness a bazénů je pak platná 2 hodiny. Za každou další započatou čtvrthodinu pak návštěvník při odchodu zaplatí 20 Kč (respektive u zlevněného vstupného 15 Kč) navíc. Pro  jednoduchou kontrolu a přehled jim budou sloužit instalované infoterminály, které po přiložení náramku ukážou, kolik času již v bazénu strávili, kolik peněz budou muset případně při odchodu doplatit a také návštěvníkovi připomenou číslo jeho šatní skříňky. Čas strávený v bazénu nebo wellness nad rámec zaplaceného vstupného, stejně tak jako útratu za nápoje ve wellness, pak návštěvníci zaplatí při odchodu v automatu nebo na pokladně. 

Dospělý zaplatí za 1 hodinu v bazénech 100 Kč, zlevněné vstupné pro děti, studenty a seniory vyjde na 80 korun. Wellness na 2 hodiny (bez  účasti na saunovém ceremoniálu) bude stát dospělého 330 Kč a zlevněné 270 Kč. Rodiny pak mají nárok na výhodnější rodinné vstupné. Levnější vstupné budou mít také abonenti - držitelé předplatitelských karet. Ty lze pořídit ve formě přívěsků nebo karet a fungují jako elektronické peněženky. Platit s nimi lze i na dalších vybraných znojemských sportovištích. Předplatitelské karty nabízíme jako podporu a slevu pravidelným návštěvníkům znojemských sportovišť. Na novém  bazénu budou platné všechny stávající čipy a karty, a kromě slevy umožní svým majitelům využít bazén i ráno od 6.00 do 9.00 hodin ke kondičnímu plavání, podobně jako na Městské plovárně.


Stáhnout soubor: Informační schéma 1.NP
Stáhnout soubor: Informační schéma 2.NP